Son zamanlarda yaygınlaşan ve kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri olan Microblading kıl tekniği ile şekilli doğal kaşlar artık hayal değil.  Kaş yüzün haritasıdır diyerek yola çıkıyor ve İnsanın gözlerinden bile daha önemlidir diyoruz. Çünkü kaş göze anlam, bakışa ise ifade katar. Biz düşük, zayıf, yanlış alınmış  kaşlara yeniden hayat veriyoruz.Bunu yaparken tamamen doğal kıl efekti vererek  kalıcı makyaj ya da kalıcı dövme ile yapılan kaş uygulamalarından çok daha doğal bir görünüme kavuşturuyoruz.

Hiçbirimiz yüz tipimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken, yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozan ve kötü bir görüntüye sahip olan kaşlara sahip olmak istemeyiz. Bu yüzden uygulama kesinlikle işin uzmanları tarafından steril ve hijyenik ortamlarda yapılmalıdır.

Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontürü nasıl yapılır ?

Kıl tekniği ile kaş kontörü şekillendirmesi uygulama öncesi kaşınıza uygun olabilecek renk, ve uygulama sonrası elde edilecek renk size gösterilir .Yüz hatlarınıza uygun olarak kaş çizimleri yapılır. Seçim yapıldıktan sonra tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılına benzer kıllar çizilerek boya enjekte edilir. Sonuç son derece doğal ve kendi kaş kılından ayırt  edilemez. Boyalar tamamen doğal bitki köklerinde ki pigmentten üretilmektedir.

Uygulama esnasında acı hissedilir mi ?

Lokal anestezi uyuşturucu kremi kullanıldığı için acı hissiniz ortadan kalkacaktır

Kimlere Yapılabilir?

1-Doğuştan kaş şekli seyrek olanlar ve kaş dökülmesi yaşayanlara,
2-Yanlış kaş alımlarına bağlı olarak kaşı küsmüş olanlara,
3-Doğal ve gür görünümlü kaşlara sahip olmak isteyenlere,
4-Daha kavisli ya da daha düz kaşlara sahip olmak isteyenlere,
5-Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenlere,
6-Kaşlarında asimetri olan kişilere.

Kıl tekniği ile kaş şekillendirme zararlı mıdır?

Kullanılan maddeye alerjik hassasiyetiniz dışında herhangi bir yan etkisi veya zararı söz konusu değildir.

Kaş  kontürü caiz midir sorusunu merak edenlere;

Uygulamada kullanılan boya maddesi kalıcı kaş dövmesi gibi derinin altına değil üst kısmına uygulanıp rengi dışarı verdiği için herhangi bir abdest alma durumunu negatif etkilemez, dolayısıyla caizdir.