İpek Kirpik ile Bakışlarınıza Derinlik Katın 

Gözler ve bakışlar kadının en önemli iki silahı. Her kadın gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarmak, bakışlarındaki anlamın daha güçlü ve anlam derinliğinin de daha fazla olmasını ister. Kendi kirpiklerinizle birebir uyum içinde olacak ipek kirpiklerinizle çoğu zaman rimele ihtiyaç bile duymayacaksınız. Normal takma kirpiklere kıyasla daha uzun süre kullanabileceksiniz ve tabi ki daha doğal görünüme sahip olacaksınız. En az 3 ay boyunca havuz, deniz, gözyaşı ve uykuya dayanıklı olan ipek kirpikleriniz ile daha yoğun ve hacimli kirpiklere kavuşun.

Harika görünen uzun kirpikler sayesinde daha fazla anlam kazanan bakışlar, ipek kirpik uygulamasıyla mümkün. İpek kirpiğin en büyük avantajı gözünüze ağırlık yapmaması ve kendi kirpiklerinize asla zarar vermemesi. İpek kirpiğiniz, kendi kirpiklerinizle yüzde yüz uyumlu olacağından yapılan işlem sonrasında kirpiklerinizin görünümü çok doğal olacaktır.

İpek kirpiğin, takma kirpikten farkı

Normalde takma kirpik, kirpik diplerine bütün olarak yapıştırılıyor. Hal böyle olunca bütünüyle takılan kirpiğin doğal görünmesi mümkün olmuyordu. Ayrıca takma kirpik en fazla 10 günlük bir kullanım süresine sahipti. Bu da demek oluyordu ki uzun kirpiklere sahip olabilmek için 10 günde bir aynı işlemin yapılması gerekli. Gelelim ipek kirpik uygulamasına, en başta ipek kirpikleriniz, kendi kirpiklerinizin ucuna tek tek ekiliyor. Bu sayede kirpik dibiniz hava alıyor ve uygulamadan doğacak herhangi bir olumsuzluğun önüne geçilmiş oluyor. Gözünüze, takma kirpik gibi ağırlık vermeyecek olması çok rahat bir şekilde yeni halinizle uyumlu olacağınız anlamına geliyor ve tabi ki kendi kirpiklerinize zarar vermeyecek olması en büyük avantajı.

Uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar

-İpek kirpik uygulamasından önce yüzdeki makyaj kalıntıları tamamen temizlenir.

-Kirpik diplerinde kullanılacak olan yapıştırıcı, yağlı ciltten arınmış olmalıdır.

-İpek kirpik uygulamasından önce  48 saat içerisinde kirpiklerinize  kıvırıcı aparatlar ve kirpik perması uygulanmamalıdır.

3D ipek nasıl uygulanır?

Uygulama süresinde gözleriniz kapalı kalacaktır. Şayet lens kullanıyorsanız lenslerinizi çıkartmanız gereklidir.

Her kirpik teliniz üzerine 1adet ipek kirpik takılması esasına dayanır. Uygulamada kullanılacak yapıştırıcı yüzde yüz doğal ve alerjik bir durum yaratmayacak bileşenlere sahiptir.

Yapıştırıcı maddeden az sürülmesi çabuk dökülmelere, çok sürülmesi ağırlığa ve topaklanmaya yol açacağı için yapıştırıcı miktarına dikkat edilmeli uygulamanın başarısında en önemli noktalardan bir tanesidir.

Ayrıca kirpiklerin çok yan yana takılmaması gereklidir ki daha kurumadan birbirlerine yapışmasınlar.

Son olarak kirpikler takılır takılmaz kurutucuyla kurutulmalı ve uygulama sonrasında gözler kısa bir süre daha kapalı halde durmalıdır.

Uygulamadan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar

-Uygulama sonrasında kirpiklere 24 saat su değdirilmemelidir.

-İpek kirpiklerin daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlamak için uygulamadan sonra 48 saat boyunca yüksek ısı ve yoğun nem içeren solaryum, sauna ve buhar banyosundan kaçınılmalıdır.

-Kirpik diplerindeki yapıştırıcının etkisini kısa zamanda kaybetmemesi için uygulamadan sonra 48 saat maskara kullanılmamalıdır

-Kirpik alanlarının temizliğinde dikkatli ve nazik olunmalıdır.

-Yağ bazlı temizleyiciler, makyaj sökücü kremler veya göz kremleri kirpik diplerine yakın sürülmemelidir.

İpek kirpik kalıcılık süresi ne kadardır?
İpek kirpik uygulamasının kalıcılığını belirleyen iki ana faktör vardır. Birincisi uygulayan kişinin bu konudaki deneyimi ve tecrübesi iken ikinci faktör ise kullanılan yapıştırıcı malzemenin kalitesidir. Başarılı bir uygulama sonrasında siz de üzerinize düşen hassasiyeti ve özeni gösterdiğiniz sürece 80 ila 90 gün boyunca ipek kirpiklerinizi rahat rahat kullanabileceksiniz.

İpek kirpik işlem süresi nedir?
İpek kirpik uygulaması 1-2 saat aralığında tamamlanır. Burada önemli olan işlem esnasında sabırlı olmak. Unutmayın küçücük bir zaman dilimi sabretmeniz sonrasında 3 ay boyunca derin bakışlara kavuşacak ve gözlerinizi ön plana çıkarma şansına sahip olacaksınız.